AKP’liler Türk Bayrağı’nı ‘Sofra Bezi’ Yaptı!

AKP’li aday daha önce de jandarma komutanına yaptığı konuşma sırasında ağza alınmayacak küfürler ettiği için gündem olmuştu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Altun’un kardeşi Babaoğlan Altun, Niğde’nin Hacıabdullah Beldesi’nde AKP’den belediye başkan adayı oldu.

TOPLANTI YAPILDI

Bir grup Altun taraftarı İstanbul Esenler’de yaşayan ve burada Hacıabdullahlılar Derneği’ndeki hemşerilerini 7 Ocak’ta ziyaret etti. Daha sonra AKP’li Hacıabdullahlılar Esenler Kültür Merkezi’nde yemekli bir toplantı yapıldı. Toplantıda, Esenler’deki Hacıabdullahlıların seçimde memleketlerine gelerek, Altun’a oy vermeleri ve MHP’li belediye başkanı Recep Doğmuş aleyhine çalışmaları istendi.

“SOFRA BEZİ” YAPTILAR

Toplantıda çekilen fotoğraflarda Türk bayraklarının masalara serilmiş bir biçimde sofra bezi olarak kullanıldığı görülüyor. Skandal görüntüler arasında AKP’liler Rabia işareti yaparak, hatıra fotoğrafları da çektirdi.

DAHA ÖNCE DE YAPMIŞLARDI

2021 yılında Kocaeli AKP Gebze Seçim İşleri Başkanı Enes Yaylak’ın başkanlığında gerçekleşen sandık başkanları toplantısında, Türk bayraklarının masa üzerine serilip sofra bezi gibi kullanılması da tepki çekmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x