Bu yiyeceklerden uzak durun! Sivilcelerden kurtulmak mümkün

Sivilcelerden kaçınmak için yemeyi bırakmanız gereken ilk şey süt ürünleridir.

Süt, yoğurt, peynir ve diğer süt ürünleri testosteron içerir. Testosteron ciltteki yağ bezlerini uyarır ve hepimizin bildiği gibi çok fazla yağ cildinizin sertleşmesine neden olur.

Süt ürünleri alımınızı azaltacaksanız vücudunuza başka bir kalsiyum ve D vitamini kaynağı vermeniz gerektiğini unutmayın.

Sivilceleri önlemek için daha az çikolata yemelisiniz. Çikolatanın sivilcelerinizi gidermeyle doğrudan bir ilişkisi yoktur .

Sürekli yediğiniz yüksek şeker/yüksek yağlar sivilcelerinizin çıkmasının nedenidir. Doğru şekilde yemeye başladığınızda, yüksek şeker veya yüksek yağ içeren gıdalardan uzak durup, ardından ara sıra bir parça çikolata yediğinizde sonuçlara şaşıracaksınız.

Baharatlı yiyecek miktarını azaltın. Baharatlı yiyeceklerin sivilce üzerinde doğrudan bir etkisi olduğuna dair bilimsel bir kanıt olmasa da çoğu insan, baharatlı yiyecekler yedikten sonra cildinin daha fazla sivilcelenme eğiliminde olduğunu fark eder.

Daha az baharatlı yiyecekler yemeye çalışın. Yüksek şeker içeren yiyecekler cildinize iyi gelmez. Çok fazla fındık yediğinizde, sadece sivilcelerinizi çıkarmakla kalmayacak, aynı zamanda kot pantolonunuzun fermuarını da çekmeyecek yağlara sahip olacaksınız.

Ekmek, pilav ve güzel olan her şey. Karbonhidratlar vücudunuza girip yanmaya başladığında şekere dönüşürler. Daha önce de söylediğimiz gibi yüksek şeker içeren yiyecekler sağlığa zararlıdır.

Şeker kanda insüline çevrilir ve çok fazla insülin sivilceyi tetikler. Abur cuburlar vücudunuzu sağlıksız hormonlar ve trans yağlarla çevirir. Cildiniz sağlığınızın göstergesidir. Vücudunuz abur cuburla doluysa, cildinizde bunu her zaman göreceksiniz.

Vücudunuzu düzenli olarak doğru türde yiyeceklerle ve doğru miktarda su tüketimiyle temizlerseniz cildiniz sivilcelerden uzak kalacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x