OLED iPad Pro, iPad Air 6 ve M3 MacBook Air çıkış tarihi netleşti!

Apple, önümüzdeki aylarda iPad Pro, iPad Air ve MacBook Air modellerini güncellemeyi planlıyor. Şirketin bu yeni cihazları Mart veya Nisan aylarında piyasaya sürmeyi hedeflediğine dair daha önce duyumlar almıştık ancak kesin bir tarih verilmemişti. Şimdi ise, Apple’ın OLED ekranlı iPad Pro, iPad Air 6 ve M3 yonga setine sahip MacBook Air modellerini Mart ayı sonuna kadar piyasaya sürmeyi planladığı ve üretiminin devam ettiği bildiriliyor.

Yeni iPad Pro modelleri, yeniden tasarlanmış bir kasaya ve biraz daha büyük bir ekrana sahip olacak şekilde büyük bir tasarım değişikliği geçirecek. Ancak güncellemenin en dikkat çekici özelliği OLED ekran olacak. Apple, her iki iPad Pro modelini de yeni OLED ekran teknolojisiyle piyasaya sürmeyi planlıyor, böylece küçük model aleyhine olan ayrımcılığa son verecek. Daha büyük ekran, muhtemelen daha ince çerçeveler ve yatay yönlendirmede yer alan Face ID sensörleri ile birlikte gelecek. Ayrıca, OLED iPad Pro modellerinin kablosuz şarj için MagSafe teknolojisine sahip olacağı da öngörülüyor. Şirketin iPad Pro’ya M3 yonga setini getirmesi bekleniyor.

OLED iPad Pro, iPad Air 6 ve M3 MacBook Air çıkış tarihi netleşti!

iPad Air 6’nın yanı sıra, Apple’ın iki farklı iPad Air 6 modelini piyasaya sürmeyi planladığı ve her iki modelin de üretiminin devam ettiği belirtiliyor. Yeni M2 yonga seti ile birlikte, Apple iPad Air’i daha büyük 12.9 inç ekran boyutunda sunmayı planlıyor. Ayrıca, şirketin bu yıl iPad Air serisinde Face ID’yi Touch ID’nin yerine getirmesi ve iPad Air 6’nın mevcut modellerin tasarımını iyileştirecek bir dizi ek güncelleme içermesi bekleniyor.

Apple, önümüzdeki aylarda iç donanımı güncellenmiş yeni MacBook Air modellerini de tanıtacak. Bu makinelerin M3 yonga setine sahip olması bekleniyor. Apple, MacBook Air’ın her iki varyantını da iç donanım açısından tutarlı güncellemelerle yenileyecek. Makineler nispeten yeni bir tasarıma sahip olduğu için herhangi bir tasarım değişikliği beklemiyoruz. M3 yonga seti, hesaplama ve grafik yeteneklerinde gelişmiş performans sunacak. Ayrıca, cihazların daha hızlı yükleme ve indirme hızları için WiFi 6E teknolojisine sahip olmasını bekliyoruz.

Apple, Mart ayı sonuna kadar OLED iPad Pro, iPad Air ve M3 MacBook Air modellerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Şirket henüz bir etkinlik davetiyesi göndermemiş olsa da, yeni cihazların bahar aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak, son kararın Apple’a ait olduğunu ve üretim kısıtlamaları nedeniyle planlarında değişiklik yapabileceğini unutmamak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x