Samsung Galaxy S24’teki ekran sorunu çözülüyor

Bu gelişme, teknoloji devinin ürün kalitesine ve müşteri memnuniyetine verdiği önemin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Kullanıcıların daha iyi bir görüntüleme deneyimi yaşamasını sağlamak adına yapılan bu düzenleme, Samsung’un yenilikçi çözümler üretmeye devam ettiğinin altını çiziyor. Galaxy S24 kullanıcıları, bu güncelleme sayesinde, daha net ve kesintisiz bir ekran deneyimine kavuşacak. Samsung, bu sorunu hızlı bir şekilde ele alarak, kullanıcıların beklentilerini karşılamayı ve teknolojik liderliğini pekiştirmeyi hedefliyor.

Samsung’un Galaxy S24 serisi, 2024’ün en iyi akıllı telefonları arasında yer almayı başararak büyük bir hit oldu. Ancak herkes Samsung’un son ürünlerinden memnun kalmadı.

Galaxy S24 piyasaya sürüldüğünden beri, internet üzerinde birçok kişinin Galaxy S24 cihazlarının “soluk” ve “sıkıcı” ekranlara sahip olduğundan şikayet ettiğini gösteren çok sayıda rapor yer aldı. Neyse ki, Samsung bu sorun için bir çözüm duyurdu.

Samsung Galaxy S24’teki ekran sorunu çözülüyor

14 Şubat’ta Samsung, bir blog gönderisinde, “Geri bildirimlerinize dayanarak, yaklaşan bir güncelleme aracılığıyla, gelişmiş donanım ve yazılım entegrasyon çabalarıyla etkinleştirilen cihaz ekranı ve kamerası boyunca geliştirilmiş seçenekler ve deneyimler sunmayı hedefliyoruz,” dedi. Bugün itibarıyla, her Galaxy S24 telefonunda iki ekran renk seçeneği bulunuyor: Canlı ve Doğal. Her biri için beyaz dengesini tek bir kaydırıcı ile özelleştirebilirsiniz, ancak özelleştirme seçenekleri bu kadarla sınırlı. Bu güncelleme ile Samsung, ekranınızın beyaz dengesini manuel olarak ayarlamanızı sağlayacak bir “Gelişmiş ayarlar” seçeneği ekliyor ve buna ek olarak yeni bir canlılık kaydırıcısı ekleniyor.

Samsung açıklamasına göre, “Ekran ‘Gelişmiş ayarları’ altındaki ‘Canlılık’ seçeneğini ayarlayarak artık daha canlı bir ekranın keyfini çıkarabilirsiniz.” Kişisel olarak, Galaxy S24 Plus ekranımın hiçbir şekilde “soluk” veya “sıkıcı” olduğunu düşünmüyorum. Aslında, bugün olduğu gibi oldukça inanılmaz göründüğünü düşünüyorum. Galaxy S24 veya Galaxy S24 Ultra’nın incelemelerimizde herhangi bir ekran sorunu bulamadık. Daha soluk ekran renklerinin yalnızca belirli Galaxy S24 modellerini etkilediği veya bazı kullanıcıların bu konuya diğerlerinden daha hassas olabileceği mümkündür.

Bu ekran sorunlarını fark etmiş olun ya da olmayın, bir çözüm yolda. Samsung, güncellemenin Şubat ayında dağıtılmaya başlanacağını, bu yüzden yakında telefonunuza ulaşması gerektiğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x